Silmäeläinlääkärit - Ögonveterinärer

 Tältä sivulta löydät yhteystietonsa julkaisun sallineet virallisia silmälausuntoja antavat eläinlääkärit.

Nedan hittar du veterinärer som avger officiella ögonutlåtanden och som har gett sitt samtycke till att deras uppgifter publiceras.

Eläinlääkäri
Veterinär
Gonioskopia Klinikka
Klinik
Yhteystiedot
Kontaktuppgifter
Aho Jari   Joensuun Pieneläinklinikka 013 267 4299
Axelson Lotta Kyllä Vetson, Espoo 010 2023930
info@vetson.fi
Einola-Koponen Eva   Koira-Kissaklinikka / Hund-Kattklinik, Turku 02 276 1999
eva.einola-koponen@koirakissaklinikka.fi
Elfving Sanna Kyllä Eläinklinikka Hakametsä, Tampere 03 3143 6600
helppu@helppu.fi

Illukka Elina
  Eläinlääkäriasema Pet-Vet Turku 02 232 0111
illukka@netti.fi
Illukka Tuomas   Vetmasters Oy, Turku www.vetmasters.fi
Jalomäki Sari Kyllä Malmin Eläinklinikka Apex, Helsinki 020 175 0070
sari.jalomaki@evidensia.fi
Kallioniemi Päivi Kyllä Viitaniemen Eläinlääkäriasema, Jyväskylä 010 271 5010
viitaellit@elisanet.fi
Kemppainen Kirsi Kyllä Hakametsän Eläinlääkäripalvelu, Tampere 03 3143 6600
helppu@helppu.fi
Knuutinen Sanna Kyllä Eläinlääkäriasema Kamu Oy, Oulu 020 121 3900
sanna.knuutinen@oulunkamu.fi
Kolisoja Tarja Kyllä Porvoon Eläinlääkäriasema 019 524 5966
posti@porvoonelainlaakariasema.fi
Lehtonen Taina   Pieneläinklinikka Kokko-Vet Oy 06 822 0455
Leinonen Aija Kyllä   aija.leinonen@evidensia.fi
    Evidensia Salo 020 175 0140
    Espoon Eläinlääkäriasema 09 541 3520
    Evidensia Lahti 020 180 0760
    Evidensia Tammisto, Vantaa 020 180 0730
Nurmi Heikki J   Tampere  
Palojärvi Joanna   Eläinsairaala Evidensia Finnoo, Espoo 020 180 0710
040 722 6995
joanna.palojärvi@fimnet.fi
joanna.palojärvi@evidensia.fi
Pietilä Elina Kyllä Ennansilmä, Huittinen
Malmin Eläinklinikka APEX, Helsinki
0400 718 171
elina.pietila@ennansilma.com
Pärnänen Juha Kyllä Heinolan Lääkäriasema Tuulivet 0400 454 132
044 978 4630
juha.parnanen@ennansilma.com
Pätilä Jaana Kyllä Eläinlääkäriasema Villimys, Lappeenranta 020 175 0090
jaana.patila@evidensia.fi
Rantala Mia Kyllä Eläinlääkäriasema Evidensia Seinäjoki 020 175 0180
miia.rantala@evidensia.fi
Rita Aija   Eläinlääkäriasema Lemmikkiklinikka Mai-Vet Seinäjoki 020 175 0340
Ruotsalainen-Ryökkynen Leena   Eläinlääkäriasema HauMau, Helsinki
Eläinsairaala Evidensia Tammisto, Vantaa
Omaeläinklinikka Eläinlääkäriasema Vihtivet, Vihti
Omaeläinklinikka Elainsairaala Mevet, Helsinki


020 175 0050
020 180 0730 leena.ruotsalainen-ryokkynen@evidensia.fi
020 175 0700
020 175 0600
leena.ruotsalainen@fimnet.fi

Sarkanen Marjukka Kyllä Imatran Eläinklinikka Oy 05 473 4200
040 512 4211
marjukka.sarkanen@gmail.com
Sarkanen Pekka   Imatran Eläinklinikka Oy
Eläinlääkäriasema Ahma, Helsinki
040 747 2009
pekka.sarkanen@pp.inet.fi
Valtonen Anna   Malmin Eläinklinikka Apex 020 175 0070
anna.valtonen@evidensia.fi
Vanhapelto Päivi Kyllä

Eläinklinikka Hakametsä, Tampere
Eläinsairaala Aisti, Vantaa

(03) 3143 6600
010 423 2142
Wickström Kaisa Kyllä Eläinlääkäriasema Kamu Oy, Oulu 020 121 3900
kaisa.wickstrom@oulunkamu.fi