BOAS-testejä valvovat eläinlääkärit

Tältä sivulta löydät yhteystietonsa julkaisun sallineet eläinlääkärit, joilla on pätevyys toimia valvovana eläinlääkärinä Kennelliiton BOAS-testissä.

Nedan hittar du de veterinärer som har gett sitt samtycke till att deras uppgifter publiceras och som har behörighet att verka som övervakande veterinär vid Finska Kennelklubbens BOAS-tester.

Eläinlääkäri
Veterinär
Sähköposti
E-post
Klinikka
Klinik
Paikkakunta, jossa mahdollisuus valvoa testejä
Ort där resp. veterinär har möjlighet att övervaka tester
Aromaa Mimma, Turku mimma.aromaa@kaarinanell.fi Kaarinan eläinlääkäriasema Koko Suomi / hela Finland
Haikola Sari, Oulu sari.haikola@evidensia.fi Pohjois-Suomen Eläinsairaala Oulu ja lähiympäristö / Uleåborg med omnejd
Heinola Suvi, Jyväskylä suvi.heinola@almavet.fi Eläinklinikka Almavet Koko Suomi / hela Finland
Kekkonen Raimo   Ouluvet Eläinlääkäriasema Oulu ja lähiympäristö / Uleåborg med omnejd
Kyrkkö Sara, Tampere sarakyrkko.com/kavelytesti Eläinklinikka Hakametsä Koko Suomi / hela Finland
Mahlanen Nina, Vantaa ja Hamina peninkulma@evidensia.fi
hamina@evidensia.fi

Eläinlääkäriasema Peninkulma, Vantaa
Eläinklinikka Mar-Vet, Hamina

Etelä-Suomi / Södra Finland
Närhinen Jukka-Pekka, Mikkeli jp.narhinen@fimnet.fi
0500 235 013
Tmi JP's Vet Mikkeli ja lähiympäristö / St. Michel med omnejd
Rajala Satu, Vaasa info@wasavet.fi
(06) 312 1112
Wasavet Eläinlääkäriasema Vaasa ja lähiympäristö / Vasa med omnejd
Salomaa Reea, Helsinki elainlaakarireeasalomaa@gmail.com Sipoon pieneläinklinikka Morelius Etelä-Suomi; muu Suomi sopimuksen mukaan / Södra Finland; resten av Finland enligt överenskommelse
Vuorus Merja, Peräseinäjoki merja.vuorus@fimnet.fi
040 964 5574
  Sopimuksen mukaan koko Suomi / hela Finland enligt överenskommelse