Silmäeläinlääkärit

 Tältä sivulta löydät yhteystietonsa julkaisun sallineet virallisia silmälausuntoja antavat eläinlääkärit.

Nedan hittar du veterinärer som avger officiella ögonutlåtanden och som har gett sitt samtycke till att deras uppgifter publiceras.

Eläinlääkäri
Veterinär
Gonioskopia Klinikka
Klinik
Yhteystiedot
Kontaktuppgifter
Aho Jari   Joensuun Pieneläinklinikka 013 267 4299
Axelson Lottai   Eläinlääkäriasema Mevet Oy, Helsinki 09 565 5600
lotta.axelson@mevet.fi
Einola-Koponen Eva,   Koira-Kissaklinikka / Hund-Kattklinik, Turku 02 276 1999
eva.einola-koponen@koirakissaklinikka.fi
Elfving Sanna   Hakametsän Eläinlääkäripalvelu, Tampere 03 3143 6600
helppu@helppu.fi

Illukka Elina
  Eläinlääkäriasema Pet-Vet, Turku 02 232 0111
elina.illukka@petvet.fi
Illukka Tuomas   Eläinlääkäriasema Pet-Vet, Turku 02 232 0111
tuomas.illukka@vetmasters.fi
Jalomäki Sari Kyllä Malmin Eläinklinikka Apex, Helsinki 020 175 0070
sari.jalomaki@evidensia.fi
Kallioniemi Päivi   Viitaniemen Eläinlääkäriasema, Jyväskylä 010 271 5010
040 356 6150
viitaellit@elisanet.fi
Kemppainen Kirsi Kyllä Eläinlääkäriasema Evidensia Nekala, Tampere 020 180 0840
nekala@evidensia.fi
Knuutinen Sanna   Eläinlääkäriasema Kamu, Oulu 020 121 3900
sanna.knuutinen@oulunkamu.fi
Kolisoja Tarja   Porvoon Eläinlääkäriasema 019 524 5966
posti@porvoonelainlaakariasema.fi
Kärkkäinen Tuomas   Helsinki 041 462 9544
tuomas.karkkainen@vetcare.fi
Lehtonen Taina   Pieneläinklinikka Kokko-Vet Oy 06 822 0455
Leinonen Aija Kyllä   aija.leinonen@evidensia.fi
    Evidensia Salo 020 175 0140
    Espoon Eläinlääkäriasema 09 541 3520
    Evidensia Lahti 020 180 0760
    Evidensia Tammisto, Vantaa 020 180 0730
Leinonen Martti   Kuopion Yksityinen Eläinlääkäriasema 017 282 1268
martti.leinonen@kyea.com
Nurmi Heikki J   Tampere  
Miia Nyrhiläi Kyllä Eläinlääkäriasema Evidensia Seinäjoki 020 175 0180
miia.nyrhila@evidensia.fi
Palojärvi Joanna   Eläinsairaala Evidensia Finnoo, Espoo 020 180 0710
040 722 6995
joanna.palojärvi@fimnet.fi
joanna.palojärvi@evidensia.fi
Pietilä Elina Kyllä Ennansilmä, Huittinen
Yliopistollinen eläinsairaala, Helsinki
0400 718 171
09 191 57201
elina.pietila@ennansilma.com
Pärnänen Juha Kyllä Heinolan Lääkäriasema Tuulivet 0400 454 132
044 978 4630
juha.parnanen@ennansilma.com
Pätilä Jaana Kyllä Eläinlääkäriasema Villimys, Lappeenranta 020 175 0090
jaana.patila@evidensia.fi
Ruotsalainen-Ryökkynen Leena   Eläinlääkäriasema Evidensia Kamppi, Helsinki
Eläinlääkäriasema Vihtivet, Vihti
Eläinsairaala Evidensia Tammisto, Vantaa
020 175 0050
09 222 3332
040 147 1744
020 180 0730
leena.ruotsalainen@fimnet.fi
leena.ruotsalainen-ryokkynen@evidensia.fi
Sarkanen Marjukka   Imatran Eläinklinikka Oy 05 473 4200
040 512 4211
marjukka.sarkanen@gmail.com
Sarkanen Pekka   Imatran Eläinklinikka Oy
Eläinlääkäriasema Ahma, Helsinki
040 747 2009
pekka.sarkanen@pp.inet.fi
Vanhapelto Päivi   Eläinlääkäriasema Vetset, Kirkkonummi 09 295 9000
vastaanotto@vetset.fi
Wickström Kaisa Kyllä Eläinlääkäriasema Kamu, Oulu 020 121 3900
kaisa.wikstrom@fimnet.fi