Silmäeläinlääkärit

 Tältä sivulta löydät yhteystietonsa julkaisun sallineet virallisia silmälausuntoja antavat eläinlääkärit.

Nedan hittar du veterinärer som avger officiella ögonutlåtanden och som har gett sitt samtycke till att deras uppgifter publiceras.

Eläinlääkäri
Veterinär
Gonioskopia Klinikka
Klinik
Yhteystiedot
Kontaktuppgifter
Aho Jari, Joensuu   Joensuun Pieneläinklinikka 013 267 4299
Axelson Lotta, Helsinki   Eläinlääkäriasema Mevet Oy 09 565 5600
lotta.axelson@mevet.fi
Axelson Per, Helsinki   Eläinlääkäriasema Mevet Oy 09 565 5600
Einola-Koponen Eva, Turku   Koira-Kissaklinikka / Hund-Kattklinik 02 276 1999
eva.einola-koponen@koirakissaklinikka.fi
Elfving Sanna, Tampere   Hakametsän Eläinlääkäripalvelu 03 3143 6600
helppu@helppu.fi

Illukka Elina, Turku
  Eläinlääkäriasema Pet-Vet 02 232 0111
elina.illukka@petvet.fi
Illukka Tuomas, Turku   Eläinlääkäriasema Pet-Vet 02 232 0111
tuomas.illukka@vetmasters.fi
Jalomäki Sari, Helsinki Kyllä Malmin Eläinklinikka Apex 020 175 0070
sari.jalomaki@evidensia.fi
Kallioniemi Päivi, Jyväskylä   Viitaniemen Eläinlääkäriasema 010 271 5010
040 356 6150
viitaellit@elisanet.fi
Kemppainen Kirsi, Tampere   Eläinlääkäriasema Evidensia Nekala 020 180 0840
nekala@evidensia.fi
Knuutinen Sanna, Oulu   Eläinlääkäriasema Kamu 020 121 3900
sanna.knuutinen@oulunkamu.fi
Kolisoja Tarja, Porvoo   Porvoon Eläinlääkäriasema 019 524 5966
posti@porvoonelainlaakariasema.fi
Kärkkäinen Tuomas, Helsinki     041 462 9544
tuomas.karkkainen@vetcare.fi
Lehtonen Taina, Kokkola   Pieneläinklinikka Kokko-Vet Oy 06 822 0455
Leinonen Aija     aija.leinonen@evidensia.fi
Salo   Evidensia Salo 020 175 0140
Espoo   Espoon Eläinlääkäriasema 09 541 3520
Lahti   Evidensia Lahti 020 180 0760
Vantaa   Evidensia Tammisto 020 180 0730
Leinonen Martti   Kuopion Yksityinen Eläinlääkäriasema 017 282 1268
martti.leinonen@kyea.com
Nurmi Heikki J, Tampere     020 175 0190
Miia Nyrhilä, Seinäjoki Kyllä Eläinlääkäriasema Evidensia Seinäjoki 020 175 0180
miia.nyrhila@evidensia.fi
Palojärvi Joanna, Espoo   Eläinsairaala Evidensia Finnoo 020 180 0710
040 722 6995
joanna.palojärvi@fimnet.fi
joanna.palojärvi@evidensia.fi
Pietilä Elina, Helsinki Kyllä Ennansilmä
Yliopistollinen eläinsairaala
0400 718 171
09 191 57201
elina.pietila@ennansilma.com
Pärnänen Juha, Heinola Kyllä Heinolan Lääkäriasema Tuulivet 0400 454 132
044 978 4630
juha.parnanen@ennansilma.com
Pätilä Jaana, Lappeenranta   Eläinlääkäriasema Evidensia Animagi Lappeenranta 020 175 0090
jaana.patila@evidensia.fi
Ruotsalainen-Ryökkynen Leena   Eläinlääkäriasema Evidensia Kamppi
Eläinlääkäriasema Vihtivet
Eläinsairaala Evidensia Tammisto
020 175 0050
09 222 3332
040 147 1744
020 180 0730
leena.ruotsalainen@fimnet.fi
leena.ruotsalainen-ryokkynen@evidensia.fi
Sarkanen Marjukka, Imatra   Imatran Eläinklinikka Oy 05 473 4200
040 512 4211
marjukka.sarkanen@gmail.com
Sarkanen Pekka, Helsinki   Imatran Eläinklinikka Oy
Eläinlääkäriasema Ahma
040 747 2009
pekka.sarkanen@pp.inet.fi
Vanhapelto Päivi, Kirkkonummi   Eläinlääkäriasema Vetset 09 295 9000
vastaanotto@vetset.fi
Wickström Kaisa, Oulu Kyllä Eläinlääkäriasema Kamu 020 121 3900
kaisa.wikstrom@fimnet.fi