Voittaja-näyttely on Kennelliiton vuosittain järjestämä tapahtuma ja Pohjoismaiden Voittaja -näyttely järjestetään Suomessa joka neljäs vuosi. Molemmissa näyttelyissä arvostellaan kaikki FCI:n roturyhmät. Näyttelyihin odotetaan yhteensä noin 16 000 koiraa. Yksipäiväisinä tapahtumina nämä näyttelyt kohoavat maailman suurimmiksi koiranäyttelyiksi. Koiranäyttelyiden lisäksi Messukeskuksessa nähdään viikonlopun aikana monipuolista koira-aiheista ohjelmaa.
Molempien näyttelyiden ilmoittautumismaksut on porrastettu kolmeen eri luokkaan. Ensimmäisen maksuluokkaan on ilmoittauduttava 5.10. mennessä ja toiseen 6.10.–29.10. välisenä aikana. Ensimmäiseen ja toiseen maksuluokkaan voi ilmoittautua joko postitse tai internetissä osoitteessa
http://ilmoittautuminen.showmedia.fi. Viimeiseen maksuluokkaan voi ilmoittautua vain internetin kautta ja siihen on ilmoittauduttava 30.10.–6.11. välisenä aikana.
Lisätietoja:
Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut
Showlink, arkisin klo 12.00–17.00
Puhelin: (09) 8873 0320
Sähköposti: info(at)showlink.fi
www.showlink.fi
Muut tiedustelut Kennelliiton toimisto, arkisin klo 9.00–15.00
Puhelin: (09) 887 300
Sähköposti: winnershows2009(at)kennelliitto.fi
www.kennelliitto.fi