Midijoukkueiden kolmen kärki
1. Suomi tuloksella 3,66, yhteenlaskettu aika 220,95
2. Japani tuloksella 5,82, yhteenlaskettu aika 220,71
3. Espanja tuloksella 8,36, yhteenlaskettu aika 219,22
Minit puhtaasti neljänsiksi
Suomen minijoukkue nousi puhtailla suorituksilla melkein mitaleille eli neljänneksi tuloksella 7,10 ja yhteisajalla 224,73. Minijoukkuekisan voitti Sveitsi tuloksella 5,00 ja yhteisajalla 208,31. Toisena oli Venäjä tuloksella 5,00 ja yhteisajalla 214,69. Kolmas oli Espanja tuloksella 5,30 ja yhteisajalla 221,27. Kun voitot selvisivät, halli räjähti hurraa-huutoihin ja tanssi alkoi..
Maksijoukkue oli kymmenes
Suomen maksijoukkue nousi erittäin jännittävässä kilpailussa hienosti ensimmäisen radan sijalta 19 toisen radan jälkeen kymmenenneksi tuloksella 22,03. Voittaja oli Etelä-Afrikka tuloksella 5,00. Toiseksi tuli sijalta viisi ponkaissut Italia tuloksella 5,58 ja kolmanneksi sijalta 16 Venäjä tuloksella 13,04.
Johdossa ollut USA mm. putosi peräti seitsemänneksi. Myös kaksi muuta johdossa ollutta, Itävallan ja Tshekin joukkue putosivat. Maksien joukkuerata oli haasteellinen ja nopea. Liukas alusta kiusasi kilpailijoita, ja epäonnistumisia nähtiin myös lauantaina. Tunnelma hallissa oli kuitenkin sanoinkuvaamaton; kannustusta annettiin kaikille kilpailijoille ääntä, sveitsiläisiä kelloja ja lauluja käyttäen.